Dorabianie śrub na zamówienie

Dorabianie śrub na zamówienie

Rodzajów śrub jest na rynku ogromnie dużo, dlatego hipotetycznie do każdego zlecenia można dobrać odpowiednie śruby.  Oczywiście nie zawsze tak jest – czasem dana praca wymaga bardziej zindywidualizowanego podejścia. Bywa bowiem i tak, iż żaden z ogólnodostępnych modeli śrub nie spełnia oczekiwań i zwyczajnie nie pasuje. W takich sytuacjach jako Stalmut stajemy na wysokości zadania i na podstawie przedłożonej nam dokumentacji technicznej wykonujemy śruby i inne elementy zgodnie z indywidualnymi zamówieniami.

Czym są śruby?

Śruba to metalowy element, stanowiący część połączenia śrubowego. Wszelkie śruby powstają poprzez specjalną obróbkę drutów lub prętów, które to są uprzednio wypalane w piecu, a następnie umieszczane w kwasie siarkowym, finalnie zaś pokrywane fosforanem cynku co zabezpiecza śruby przed korozją.

Produkcja śrub jest wieloetapowa, a etapy te to prostowanie prętów, a następnie ich cięcie, formowanie śrub i gwintowanie.

Rodzajów śrub jest na rynku wiele, a poszczególne ze śrub różnią się od siebie rodzajem łba, gniazdem, trzpieniem, końcówką, gwintem, mogą także posiadać dodatkowe elementy. Rodzajów śrub jest na tyle wiele, iż postanowiono ich nazewnictwo poddać normalizacji. Przykładowo wyróżnić więc można śrubę z łbem walcowym, z gniazdem sześciokątnym – imbusową (PN-87/M-82302; M3-M48; klasa 8.8, 10.9, 12.9) czy też śrubę dociskową – imakową (PN-87/M-82308; M8-M16), etc.

Co w sytuacji, gdy potrzeba rozwiązań niestandardowych?

Jeśli podczas prac montażowych czy konstrukcyjnych zauważysz, iż żadne z rozwiązań dotyczących śrub nie pasuje do Twojego projektu, warto zwrócić się do specjalistów po niestandardowe rozwiązania. Takie indywidualne zlecenia wykonujemy w Stalmut i podejmujemy się nawet bardziej wymagających prac dotyczących niestandardowej produkcji śrub. Na podstawie dokumentacji technicznej oraz określenia indywidualnych potrzeb jesteśmy w stanie wykonać każde śruby, których nie ma na rynku, a konieczne są do danego zlecenia.

Czasem wystarczy dokonać poprawek w elementach śrubowych, które dostępne są w ogólnej sprzedaży. Takie konieczne prace to może być np. skrócenie śruby lub wywiercenie dodatkowych elementów. Czasem zaś podjąć się trzeba produkcji nowego elementu od a do z.

Wykonujemy każdy rodzaj śrub, a wśród nich śruby imbusowe, dwustronne, fundamentowe, kielichowe i wiele innych. Poza niestandardowymi rozwiązaniami śrubowymi, wykonać możemy także na indywidualne zamówienia i zgodnie z przedstawionymi rysunkami technicznymi wszelkie nakrętki, pręty gwintowane, podkładki, etc. Nowoczesne technologie oraz narzędzia, które na co dzień wykorzystujemy do pracy, a także wiele rodzajów materiałów na jakich pracujemy pozwalają nam na bardzo elastyczne podejście do nawet najbardziej wymagających zleceń i zrealizowanie ich zgodnie z ustaleniami.

Dokładamy wszelkich starań, by zlecenie zawsze wykonać terminowo i w 100% precyzyjnie. Doświadczenie, wiedza oraz nowoczesne maszyny nam to umożliwiają, co ostatecznie przekłada się także na satysfakcję naszych klientów.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]
Share

Polecane posty